Saksynt - Gunnar Tjomlid

Ny skeptisk blogg: Marits Science-News Klubb

Jeg har fått mange mailer den siste tiden fra folk som ønsket at jeg tok for meg kreasjonist-våset til den etterhvert så beryktede Moltemyr-læreren. Før jeg fikk tid til å se på saken, hadde allerede mange andre skrevet og blogget om saket, så jeg fant det ikke så interessant å blogge om lenger. En annen grunn er at jeg blir så provosert av å måtte argumentere mot slikt vås at jeg er redd for å utvikle en spontan hjernesvulst.

Men heldigvis er det andre som har orket, bl.a. skeptikeren (skepchick?) Marit M. Simonsen, som i sin nye blogg har tatt for seg mange av påstandene til Moltemyr-læreren og vist hvorfor han tar feil og hva vitenskapen sier.

Bloggen hennes er herved lagt til min RSS-feed.

« Previous post
Next post »
  • Informasjon

  • Sitatet

    The notion that faith in Christ is to be rewarded by an eternity of bliss, while a dependence upon reason, observation, and experience merits everlasting pain, is too absurd for refutation, and can be relieved only by that unhappy mixture of insanity and ignorance, called «faith». — Robert Ingersoll

  • Nyeste bloggposter

  • about.me

    Always be skeptical, but dare to be naive.

    Born in Tanzania, 1974. Grew up in Norway (Sirdal) and Kenya. Lives in Oslo.

    Skeptic, secular humanist and nerd @heart.

    Blogger, writer, musician and father @private.

    CEO and web developer @Thin.

  • DiSQUS

  • Stikkordsky

  • Tordenbloggen 2010

    unfiltered perception ble kåret til Norges beste blogg i 2010.

    Se hva leserne sier om bloggen min her.

  • Oppgi din e-postadresse og få varsling hver gang jeg legger ut en ny bloggpost!

  • Velg kategori

  • Arkiv: Vis måned/år

  • Sånne telledingser

  • Meta