Bruk søndagen til Saltklypa #54

Saltklypa logo 300x300En ny episode av podcasten Saltklypa er nettopp lagt ut, og denne gangen starter vi med å oppsummere hvordan det gikk med våre spådommer omkring Melodi Grand Prix. Jeg gir deg også noen gode råd om hvordan du bør avgi dine spådommer om du skal ha suksess som synsk!

Om få dager vil vi kunne oppleve et spennende himmelfenomen når planeten Venus passerer foran solskiven. Hør Kristin forklare hva som skjer, hvorfor det skjer, og hvorfor det er så utrolig spennende og nyttig at det skjer.

Det er blitt populært å la dyr spå utfall av kamper i fotballmesterskap. Nå står EM for døra, og en hel rekke dyr står klar til dyst. Vi gir deg en oversikt over de synske dyrene, og snakker litt om hvorfor man bør forholde seg skeptisk til eventuelle imponerende spådommer som måtte bli slått opp i media i tiden fremover.

Dan-Raol Husebø Miranda er med oss som gjest for å oppklare en del misforståelser omkring de mye omtalte grunnlovsendringene og tilhørende påstander om at vi nå ikke lenger har noen statskirke i dette landet.

Til slutt gir hele panelet deg noen små godbiter du kan sjekke ut og kose deg med, både bloggposter, YouTube-videoer og annet.

Gå til saltklypa.no for å spille av sendingen rett på websiden, eller du kan gå til iTunes og laste den ned til din iTunes-spiller eller podcast-spilledings.

Ha en fin søndag med Saltklypa på øret!

Fant du noe feil i bloggposten? Gi meg gjerne beskjed via kontaktskjemaet eller kommentarfeltet nedenfor, så vil jeg korrigere feilen. Husk at du må spesifisere hva som er feil/upresist og hvorfor, helst med god dokumentasjon hvis relevant.


Vil du booke meg til foredrag om kritisk tenkning, vitenskapsformidling, sosiale medier eller annet? Ta en kikk på hva jeg kan tilby, mine tidligere oppdrag, og bookinginformasjon her!


Likte du dette? I så fall kan du støtte mitt arbeid ved å bli patron på patreon.com/tjomlid for å få tilgang til mer ekslusivt innhold og hjelpe meg til å produsere mer av det jeg brenner for!