Saksynt

Share this post

Ulf Leirstein og Rettssikkerhetsgruppen - ikke så uskyldig uvitende likevel

tjomlid.com

Ulf Leirstein og Rettssikkerhetsgruppen - ikke så uskyldig uvitende likevel

Gunnar Tjomlid
Oct 19, 2014
∙ Paid
Share this post

Ulf Leirstein og Rettssikkerhetsgruppen - ikke så uskyldig uvitende likevel

tjomlid.com
Share
Screenshot 2014 10 19 13 25 18

TV2 utfordret i går Frps stortingsrepresentant Ulf Leirstein med netthets og skumle holdninger fra medlemmer i hans Rettssikkerhetsgruppe. Resultatet ble at Ulf avviklet gruppen på flekken.

Det er bra. Medlemmene i den gruppen representerte noe av de mørkere sidene av internett, og de burde ikke ha noen som helst tillit i politisk eller juridisk sammenheng.

Det som derimot skurrer er hvordan Leirstein hevdet at medlemmenes oppførsel var helt nytt for ham:

For etter å ha blitt konfrontert med hva medlemmene i gruppens hans mener sier han følgende.

– Hadde jeg visst at noen av medlemmene hadde sagt dette hadde jeg aldri villet ønske dem i en sånn gruppe.

– Betyr det et at du angrer på at du opprettet gruppen?

- Nei, jeg er overrasket over at noen av disse medlemmene har sagt det du nå hevder. Hvis man har den typen meninger vil jeg selvfølgelig ikke ha noen råd fra den typen mennesker. Selvfølgelig ikke, sier Leirstein.

Nei, selvfølgelig ikke. Problemet er bare at Leirstein har visst om dette …

Keep reading with a 7-day free trial

Subscribe to Saksynt to keep reading this post and get 7 days of free access to the full post archives.

Already a paid subscriber? Sign in
Previous
Next
© 2023 Gunnar R. Tjomlid
Privacy ∙ Terms ∙ Collection notice
Start WritingGet the app
Substack is the home for great writing