Bloggpost · · 4 min lesetid

Plassering av skap

Plassering av skap
Screenshot 2014 01 08 15 06 55

De siste par år har jeg blitt angrepet jevnlig for mine kontroversielle bloggposter skrevet for en del år tilbake. Bloggeren Trude Helén Hole lot seg dessverre bruke som nyttig idiot i denne hetseaksjonen, en aksjon som er grundig beskrevet og dokumentert i følgende artikler:

Misforstå meg ikke: Debatt og uenighet om ting jeg har skrevet er fullstendig legitimt og flott. Disse bloggpostene har jeg debattert i åtte år i kommentarfeltet i bloggen, og det er lærerikt og sunt. Jeg tar i mot saklig debatt med åpne armer. Problemet oppstår når budskapet i bloggpostene perverteres til at jeg forsvarer barneporno og sex med barn. Det er fundamentalt uredelig.

I Lyskilden

Bakgrunnen for aksjonen er altså at jeg over flere år har skrevet kritisk om alternativbransjen og positivt om vaksiner. Dette anser disse folkene som en stor trussel, og etter at jeg nådde ut til et større publikum gjennom mitt samarbeid med Nettavisen, eskalerte angrepene dramatisk.

Men stemmer dette? Er det virkelig slik at de angriper meg fordi jeg kritiserer alternativbransjen? Er det ikke fordi de virkelig bryr seg om temaet barneporno og seksuelle overgrep mot barn? Er det ikke fordi de virkelig, virkelig ønsker å kjempe for barna?

Nei. Det er neppe deres primære drivkraft.

Svertekampanjen hadde sitt utspring i Facebook-gruppen og miljøet rundt "I Lyskilden". I dette miljøet finner vi Halvor Raknes Johansen.

Screenshot 2014 01 08 15 14 34

("Stine Caspersen" er for øvrig hun som etter å ha blitt oppildnet av Dag Fallets bloggposter skrev at hun "nesten håpet" at min unge datter skulle utsettes for "rå og langvarige seksuelle overgrep av noen hun har nær" bare som en lærepenge for meg. Flott gjeng.)

Screenshot 2014 01 08 15 26 53

(Se også her og her.)

Distribusjon av barneporno

Screenshot 2014 01 08 14 33 01

Raknes ("Meco") har flere ganger innrømmer å ha driftet en server som han distribuerte barnepornografi fra mot betaling. I 1998 ble han tatt av politiet og siktet for å ha gitt porno til mindreårige. Han forsvarer pedofile handlinger og sier at han ønsker å komme i kontakt med unge gutter:

Screenshot 2014 01 08 14 47 35

Han hevder til og med at pedofili er et uttrykk for en "fremskreden seksuell utvikling". Her fra en tekst han har skrevet på konspirasjonsnettstedet Xiandros:

Screenshot 2014 01 08 14 29 41

Dette innrømmer han flere steder, blant annet her. Document.no har også skrevet om dette tidligere. Det er informasjon som er offentlig kjent og som han selv er åpen med.

Dobbeltmoral

Så hvorfor trekker jeg frem dette? Jo, fordi dette vet Lyskildenmiljøet om. I en tråd inne på hans egen Facebookprofil forteller Raknes alt dette åpent, og sjefsmoderator og en av de mest sentrale personene i dette miljøet, Anita ("Nita") Sweeney, har åpenbart ingen problemer med Raknes sin aktivitet:

Screenshot 2014 01 08 14 46 25

Ikke én person fra Lyskildenmiljøet har kritisert Raknes for dette. Dag Fallet har aldri skrevet noe om Raknes sin "pro-pedofile agenda". Kjetil A Dreyer har aldri omtalt Raknes sine nettsider hvor han snakker varmt om sex med unge gutter og fremmer pedofili som en god ting. Ikke en eneste aksjon mot Halvor Raknes Johansen er startet fra dette miljøet, selv om han altså innrømmer å drive med alt de later som om de er så opptatt av å bekjempe.

Som John Færseth så treffende kommenterer, så skyldes åpenbart dette at Raknes ikke er noen trussel mot alternativbransjen og deres åndelige livssyn. Han deler Sweeneys syn på "energier" og healing, og derfor kan han gjøre som han vil.

Dobbeltmoralen er ganske grotesk. Jeg har skrevet blogginnlegg på blogginnlegg hvor jeg forsøker å nyansere aspekter rundt pedofili og barneporno, men konsekvent understreker at voksne ikke skal oppsøke sex med barn og at dette skal straffes hvis det skjer. Det samme gjelder enhver form for produksjon, distribusjon eller målrettet søken etter barneporno hvor barn er involvert i produksjonen av materialet.

Følgende står nå ettertrykkelig på alle mine bloggposter om disse tema, slik at det ikke skal være mulig å misforstå mitt syn på dette:

Screenshot 2014 01 08 15 09 45

Når de ekstremalternative leser disse bloggpostene mine, ikler de seg likevel sin skinnhellighet og kjemper om å skrike høyest mulig for å ta avstand fra meg. De tåler ikke at noen forsøker å drøfte slike sensitive tema. Pedofilibeskyldningene mot meg fra den kanten er uttallige. Selv om vi i bunn og grunn er enige i fordømmelsen av og kampen mot overgrep og misbruk av barn.

Men når en midt i blant dem selv åpent støtter ulovlige handlinger og innrømmer å ha distribuert barneporno, så er visst det helt greit.

Jeg blir kvalm.

Trude Helén Hole bør nok spørre seg selv en gang til om hun virkelig ikke tror at hun er blitt brukt i en målrettet svertekampanje som handler om å ta en person heller enn å kjempe for en sak. Hun er nå selv blitt Facebookvenn med sentrale deler av dette miljøet hvor ingen føler for å kritisere Halvor Raknes Johansen. Hykleriet er ufattelig.

Les neste

BESTILL BØKENE MINE

Besøk min nettbutikk for å bestille signerte utgaver av alle mine bøker!

Perfekt som gave til deg selv eller noen du er glad i.

CTA (Footer banner)